-

AKSARAY HEYETİ BAKAN ABDULKADİR URALOĞLU ve İBRAHİM YUMAKLI'YI ZİYARET ETTİ

Aksaray’da planlanan projelerin hayata geçmesi için Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Aksaray heyeti, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ettiler.

AKSARAY HEYETİ BAKAN ABDULKADİR URALOĞLU ve İBRAHİM YUMAKLI'YI ZİYARET ETTİ
03 Ağustos 2023 - 08:02

AKSARAY HEYETİ TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI’YI ZİYARET ETTİAksaray’da planlanan projelerin hayata geçmesi için Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Aksaray heyeti, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret etti.

Aksaray AK Parti Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, DSİ Şube Müdürü Ümit Ekinci, İlçe belediye başkanlarından oluşan heyet, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı bakanlıkta ziyaret etti.

Aksaray heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Aksaray’ın sahip olduğu geniş tarım arazisiyle İç Anadolu’nun önemli tarım şehirleri arasında yer aldığını dile getirdi.

Aksaray’ın sanayisiyle birlikte tarım ve hayvancılıkta son yıllarda önemli ivme kazandığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi olarak üreticilere tarımda rol model olduklarını söyledi. Başkan Dinçer, Aksaray tarımının her geçen yıl geliştiğini sözlerine ekleyerek “Şehrimizde geniş ekim sahası olan çerezlik ayçiçeği, yonca, mısır, şeker pancarı ve patates üretiminde Türkiye’de ilk 10 arasında yer alıyoruz. Bizde Aksaray Belediyesi olarak âtıl bulunan tarım arazisine geçtiğimiz yıl ilk kez arpa ekimi yaptık. Arpaları, buğdaya ardından da una dönüştürerek 2 Bin’in üzerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu yıl aynı arazimize ektiğimiz nohutları hasat ettik. Nohutları yine vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bunun yanında ekimini yaptığımız lavanta tarlamızdan bu yıl yine lavanta üretimi yaparak şehir ekonomisine katma değer sağlayacağız” dedi.

Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray’ın yeni tarım odaklı projeleri olduğunu ve jeotermal su kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Aksaray için önem arz ettiğini belirtti.


Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray’ın bitki çeşitliliği konusunda üreticilerin alternatif tarım ürünlerine yöneldiğini ve tarımsal üretim miktarının her geçen yıl arttığını söyledi.

Toplantıya katılan ilçe belediye başkanları ise ilçelerinde yapmak istedikleri projeleri sıralayarak Bakan Yumaklı’dan destek talebinde bulundular.

Toplantının ardından Aksaray heyeti, desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya teşekkür etti.
 

AKSARAY HEYETİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NU ZİYARET ETTİAksaray AK Parti Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.

Aksaray heyeti, Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. AK Parti Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk’ten oluşan Aksaray heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu Bakanlık’ta ziyaret etti.

Ziyareti gerçekleştiren Aksaray heyeti, Aksaray’ın ulaşım noktasında daha fazla yatırım alması, çevre illere ve ilçelere bağlantısı sağlanan mevcut yolların iyileştirilmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na proje sundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin ulaşım ve altyapısı ile devam eden projelerle ilgili Bakan Uraloğlun’a brifing sundu. Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’ın şehir giriş ve çıkışlarında yapılan düzenlemelerde desteği için Bakan Uraloğlu’na ayrıca teşekkür etti.

Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray’ın bağlantı yollarıyla ilgili taleplerin Bakan Uraloğlu’na aktarıldığını ve konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise Aksaray’da beklenti içerisinde bulunan ve talep edilen yolların yapımı konusunda Bakan Uraloğlu’ndan müjdeli haberler aldıklarını söyledi. Milletvekili Aydoğdu, ayrıca AK Parti teşkilatı olarak Aksaray için her zaman ellerini taşın altına koyacaklarını belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum