-

AKSARAY'IN HAYIRLI EVLATLARI VE SEVENLERİ ANILDI!!!

Somuncu Baba Camisindeki geleneksel anma programının 27.sine Vali yardımcısı Mustafa Duruk, İl Müftü yardımcısı Mustafa Açıkalın ile merhumların yakınlarıyla sevenleri katıldı.

AKSARAY'IN HAYIRLI EVLATLARI VE SEVENLERİ ANILDI!!!
26 Aralık 2021 - 13:51
1994’de geçirdikleri trafik kazasında birlikte vefat eden Gazeteci-Yazar Çapan Tekeli ve Mimar Ahmet Taneri’nin geçirdikleri kazanın 1. yıl dönümü olan 24 Aralık 1994’da Gazeteci Ali Genç önderliğinde başlanan ve her yıl  ilimize hizmet eden hayırlı evlatlarımızla görevleri esnasında Aksaray’ımıza hizmet edenlerin listeye eklenmesiyle artanlarla devam eden anma proğramının 27.si  havanın soğuk olması nedeniyle Ervah Kabristanlığı Somuncu Baba Camisinin içinde gerçekleştirildi. 
  
  Etkinliği 1994 yılından itibaren gerçekleştiren Gazeteci-Yazar Ali Genç programa katılan Vali yardımcısı Mustafa Duruk ve Müftü yardımcısı Mustafa Açıkalın’la diğer katılımcılara teşekkür ederek yapılan etkinliğin başlangıcı ve o günden günümüze kadarki  yapılanların kısa  bilgisini verdi. 

  Verilen bilginin ardından Vali Yardımcısı Duruk yaptıkları hizmetleriyle Aksaray’ın hayırlı evladı olmayı hak edenlerle kamu görevleri esnasında Aksaray’ın mutlu istikbali için yaptıkları çalışmalarla gönüllerde kurdukları tahtla ilimizin adamları olmayı başaranlardan Atatürk başta olmak üzere tamamına ayrı, ayrı teşekkür etti. 
   Duruk konuşmasının devamında bu etkinliğe vesile olanlara da teşekkür ederek böyle sevilmenin ve anılmanın kendisiyle birlikte herkese de nasip olmasını diledi. 


   Konuşmalardan sonra okunan Kuranı kerimin ardından Müftü yardımcısı Açıkalın tarafından yapılan duada anma proğramında isimleri geçenler başta olmak üzere ülkemizle ilimize hizmet edenlerin tamamının ruhlarının şad mekanlarının Cennet olması Cenab-ı Allah(c.c.)dan niyaz edildi.
(Fotoğraflar Valilik Basın.) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum