-

ÖLDÜRÜLEN MÜDÜR İÇİN ÖĞRETMENLER AYAKLANDI: AKSARAY'DA İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPACAKLAR

Aksaray'da bazı öğretmenler, İstanbul’da özel bir lisede müdür olarak görev yapan İbrahim Oktugan’ın öldürülmesine tepki amacıyla yarın iş bırakma eylemi yapacak.

ÖLDÜRÜLEN MÜDÜR İÇİN ÖĞRETMENLER AYAKLANDI: AKSARAY'DA İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPACAKLAR
09 Mayıs 2024 - 15:34

Öldürülen Müdür İçin Öğretmenler Ayaklandı: Aksaray'da İş Bırakma Eylemi YapacaklarAksaray'da bazı öğretmenler, İstanbul’da özel bir lisede müdür olarak görev yapan İbrahim Oktugan’ın öldürülmesine tepki amacıyla yarın iş bırakma eylemi yapacak.

İstanbul Eyüpsultan’daki Final Anadolu Lisesinde okul müdürü İbrahim Oktugan’ın (74) öldürülmesine tepki gösteren sendika üyeleri, Aksaray Valiliği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü önünde   toplanacak ve iş bırakma eyleminde bulunacaklar

Eğitim için birlik’, ’Şiddete karşı mücadele’, ’Eğitim kutsaldır,  diyen Türk Eğitim sen Başkanı Ali Toprak tüm öğretmenleri Milli Eğitim Müdürlüğü önüne davet ederek iş bırakma eylemine davet etti.

Toprak; Son dönemde eğitim kurumlarında yaşanan şiddet olaylarının artması sadece bireysel bir sorun değil, toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun biran önce çözülmesini istiyoruz. Eğitimde şiddete dikkat çekmek amacıyla 10 Mayıs’ta iş bırakma eylemi gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Eğitim için şiddete kaşı Mücadele kararı alan Eğitim Bir Sen yarın saat 11.de VALİLİK önünde işbırakma eylemi yapacak olan   Eğitim Bir sen  adına açıklama yapan Eğitim çalışanlarının karşılaştığı şiddet olaylarına dikkat çekmek ve bu soruna çözün bulunması için seslerini duyurmak adına bir araya geleceklerini  belirten  Şube Başkanı Murat Görmez tüm öğretmenleri yapılacak eyleme katılmaya  davet etti.


Eğitim Sen ve Eğitim iş sendikaları ortak arar olarak Aksaray Valiliği önünde saat 10.30 da eylem yapm kararı aldılar, konuşa ilgili açıklama yapan Eğitim  sen Başkanı Şevket Köksal Eğitimde şiddet kabul edilemez tüm meslektaş öğretmenlerini ve eğitim çalışanlarını meydana davet ediyoruz dedi.

 başkan Şevket Köksal, "Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, idareciler ve eğitim çalışanları olarak artan şiddet vakaları karşısında sessiz kalmayı reddediyoruz. Dedi.

Öğretmenler 10 mayısta iş bırakıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum