-

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ PİRİ PAŞAYA TAŞINMADA GÜN SAYIYOR!!!

Yeni Sanayi sitesi girişinde bulunan Valilik ek binasındaki yerden 1000 M2 daha büyük olan tamamı iki müdürlüğe tahsis edilen yeni binada teknolojinin son imkanlarıyla hizmet kalitesi artıp hizmet süresi kısalırken memurlarda daha ferah bir ortamda çalışabilme imkanına kavuşacaklar!!!

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ PİRİ PAŞAYA TAŞINMADA GÜN SAYIYOR!!!
11 Ekim 2021 - 11:08
Aksaray Tapu ve Tapu Kadastro müdürlüklerinin kurumlarına Piri Mehmet Paşa Çarşısında tahsis edilen ve dolayısıyla da kuruma ait olacak yerde hizmete başlamaları için sürdürülen hazırlıklarda son aşamaya gelindi. 
 
  Belediye başkanı Evren Dinçer’in hem hizmetin vatandaşın ayağına gelmesi, hem de Piri Mehmet Paşa çarşısındaki ticaretin canlanması için Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü ile yapılan anlaşmayla çarşının bir bloku iki müdürlüğe tahsis edilmişti. 
    Tahsisin ardından önce binanın iki kurumun hizmet standardını karşılaması için fiziki çalışmalar yapılırken, ardından ise iki müdürlüğünde teknolojinin son imkanlarıyla hizmet edebilmeleri için gereken elektrik ve elektronik hatlar çekildi. 
 
  Yapılan çalışmaları sorduğumuz Tapu Müdürü İsa Alıcı” Mevcut hizmet yerimizde iki müdürlüğün hizmet alanı 1200 M2 iken yeni yerimizde bu alan 2200 M2’ye çıkacak. 

 Yeni yerimiz teknolojinin son imkanlarıyla donatıldığından hizmetin verimliliği ve kalitesi artacak memurlar daha ferah bir ortamda çalışacaklar. 
 
  Tapu Müdürlüğünde mevcut binada alım ve satım yapanların son imzalarının atıldığı masa sayısı 2 iken yeni yerde %100 lük artışla iki misline yani 4 masaya çıkartılmasıyla tapu harcını yatıranlar mevcut bekleme süresinin yarısı kadar bir beklemeyle imzalarını atıp tapularını alabilecekler ”dedi. 
 
  Modern girişi, her kattaki modern çalışma ortamı sağlayan büro mobilyaları döşenen ve evrakların saklanması için son model koruyuculuğu olan kasalarla donatılan binalardaki çalışmaların bu ay içinde tamamlanması ve Kasım ayının başında hizmet verilmesi planlanıyor.

(Haber ve Fotoğraflar Ali Genç) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum