-

TÜRKİYENİN İNTERNET GAZETECİLERİ BATMAN'DA BULUŞACAK!!!

Batman Valiliği ve TİGAD genel merkezi tarafından düzenlenecek etkinlikte Dijital gazetecilik masaya yatırılacak.

TÜRKİYENİN İNTERNET GAZETECİLERİ BATMAN'DA BULUŞACAK!!!
02 Mayıs 2024 - 14:05
Batman Valiliği ve TİGAD genel merkezi tarafından düzenlenecek etkinlikte Dijital gazetecilik masaya yatırılacak.

   Türkiye deki İnternet Gazetecilerini bir çatı altında toplayan ilk dernek olan TİGAD Gazeteciler Derneği Nevşehir, Kayseri ve Aksaray’dan sonra İnternet gazetecilerini Batman’da bir araya getirecek.

   TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel tarafından konuyla ilgili verilen bilgide;
  “TBMM sinde kabul edilen Dijital medya yasasının oluşması ile görüşülmesiyle kabulü esnasında aktif şekilde görev alan derneğimiz mesleğimizin duayenler ininde katkısıyla bir taraftan en güzel çalışmaların yapılması ve basın ahlak kurallarına uyumla dezenformasyona geçit verilmemesi ve meslektaşlarımız haklarının korunması için çalışıyoruz.


   Bu maksatla ilkini Nevşehir il Temsilcimiz Can Taşkın ,ikincisi genel merkezimizin Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’le, üçüncüsünü  şu anki  Erzincan Valisi Doçent Dr. Hamza Aydoğdu ve  İl Temsilcimiz Ali Genç  ve genel merkezimizin iş birliğiyle  Aksaray’da düzenlediğimiz toplantımızın 4.’sünü Batman ilimizde gerçekleştireceğiz. 
 
 Derneğimiz ve Batman Valisi Ekrem Canalp himayesinde 24 Mayıs günü düzenlenecek etkinliğe Dijital medya ile milli(genel) medyanın ileri gelenleri tarafından yeni nesil gazetecilik hakkında katılımcılara bilgiler verilecek.
   Toplantıya katılacak meslektaşlarımıza Valilik tarafından Batman ilinin tarihi ve turistik önemli yelerini görmelerini sağlayacak kültür gezisi düzenlenecek” dedi.

( Haber Ali Genç.)

YORUMLAR

  • 0 Yorum