-

YOL-İŞ Sendikası Konya 2 No'lu Şubesi 11 Olağan Genel Kurulunu yaptı

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Konya 2 No.lu Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu Konya’da gerçekleştirildi. YOL İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ramazan Ağar, Genel Merkez yöneticileri, YOL-İŞ Sendikasının Konya, Aksaray, Karaman, Niğde il delegelerinin katıldığı genel kurulda mevcut başkan Ali Alkan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

YOL-İŞ Sendikası Konya 2 No'lu Şubesi 11 Olağan Genel Kurulunu yaptı
14 Mayıs 2022 - 15:17

Şube Başkanı Ali Alkan güven tazeledi


Türkiye YOL-İŞ Sendikası Konya 2 No.lu Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu Konya’da gerçekleştirildi. YOL İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ramazan Ağar, Genel Merkez yöneticileri, YOL-İŞ Sendikasının Konya, Aksaray, Karaman, Niğde il delegelerinin katıldığı genel kurulda mevcut başkan Ali Alkan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Konya Ramada Otel’de gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısı saygı duruşu ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Konya 2 No’lu Şube Genel Sekreteri İlker Arıbaş genel kurul için yeterli çoğunluğun sağlandığını belirterek toplantının başladığını duyurdu. 
Şube Başkanı Ali Alkan yaptığı açılış konuşmasında; Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal ve sosyal şartlar KİT lere olan ihtiyacı artırdığını, kamu kurumlarının güçlendirilmesi büyün önem taşıdığını söyledi.  Artan enflasyonun alım gücünü düşürürken, gelir vergisi dilimlerinden kaynaklanan gelir kayıpları da çalışanların mağduriyetini katladığını belirten Alkan; “Vergi adaletinin sağlanması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması, vergi dilimi aralıklarının çalışanların lehine genişletilmesi gerekmektedir. Çalışanların ağır ekonomik yük altında ezilmesini önleyecek, Ocak ayında ele geçen ücretin korunmasını sağlayacak, gelecek artışların net ücrete yansımasına imkan verecek adil düzenlemelerin yapılmasını beklemekteyiz” dedi.

Türkiye YOL-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’da yaptığı konuşmasında; taşeron konusunda sendika olarak büyük mücadele verdiklerini söyledi. Son dönem toplu sözleşmede 700 bin kişi adına toplu sözleşme yaptıklarını ifade eden Ağar; taşeron konusunda 2015 yılından itibaren sendika olarak ciddi çalışmalar yaparak sonuca ulaştıklarını söyledi. 

Son dönem toplu sözleşme ile ilgili olarak çok güzel bir sözleşme yaptıklarını anlatan Ağar; “Ücretler konusunda kazanımlarımız çok iyi oldu. Ancak sıkıntılar var. Ekonomik anlamda dünyanın her yerinde sıkıntılar ve rahatsızlıklar var. Zam furyası ile birlikte ücret zamlarının durumu ortada. Rahatsızız hepimiz rahatsızız. Bunlar önlenemez mi önlenir. Biz çalışacağız, üreteceğiz alın terimizin karşılığını alıp rahat geçineceğiz” dedi.
Kamuda ücret düzeni bozukluğu olduğunu bunun da giderilmesi gerektiğini aktaran Ağar; “Kamuda aynı iş yerinde 1., 2., 3. 4. Çalışma skalası var. 4A, 4B var bu böyle olmaz. Böyle bir durumda iş barışı sağlanamaz. Bu konuların halledilmesi lazım. Biz bunun için teklifimizi yaptık. Kademeli olarak birkaç sene içinde bunun düzeltilebileceğini bildirdik” dedi.

-Köy Hizmetleri teşkilatı yeniden açılmalı

YOL-İŞ Sendika Genel Başkanı Ağar, köylere sunulan hizmetlerde, tarım ve hayvancılığa sağlanan desteklerde kapatılan Köy Hizmetlerinin çok ciddi çalışmalar yaptığını bu teşkilatın kapatılması ile tarım ve hayvancılık ile köylerin bittiğini ifade ederek bu teşiklatın yeniden ayağa kaldırılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yeniden kurulmasını isteyen Ağar; “Köylerimize, tarım ve hayvancılığın gelişmesine yürüttüğü çalışmalarla büyük hizmetler veren bu teşkilatımız yeniden açılmalı. Bu teşkilatın kurulması demek, tarım ve ekonomiye destek olunması demek mutlaka bu teşkilatın geçmişteki konumuna mutlaka geri getirmek lazım’diye konuştu. 
Yapılan konuşmaların ardından Ali Alkan Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Oy birliği ile ibra edildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ali Alan güven tazeleyerek YOL-İŞ Konya 2 No’lu Şube Başkanlığına yeniden seçildi. 

Genel Kurula Aksaray’dan katılan sendika üyesi delegeler büyük ilgi gösterdi. Şube Başkanı Ali Alkan birlik ve beraberlik içerisinde 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdiklerini belirterek katılım sağlayan bütün delegelere teşekkür etti. 


Ali Alkan başkanlığında yeniden oluşturulan Şube Yönetim Kurulu şu İsimlerden oluştu. 
Şube Başkanı Ali Alkan, Şube Genel Sekreteri İlker Arıbaş, Şube Mali Sekreteri Suat Kurun, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ali Ay, Eğitim Sekreteri Kemal Konak, Denetleme Kurulu: Oğuz Selçukoğlu, Nazif Bişkin, Kadir Erkin, Disiplin Kurulu: Ahmet Zeki Kendirli, Erdal Kadir Çetin, Hasan Arıbaş, Tamer Çavdar, Hakan Horzum,  Üst Kurul Delegeleri: İlker Arıbaş, Suat Kurun, Ali Ay, Kemal Konak

YORUMLAR

  • 0 Yorum