AKSARAY'DA BİR MAHALLE ABLUKAYA ALINDI! POLİS, AFAD OLAY YERİNDE...

Aksaray'da kimyasal biyolojik ve şarbon alarmı... Aksaray merkez Hacı Hasanlı Mahallesinde İlyas K.'nin  iş yerine gönderilen mektup açıldıktan sonra 4 kişilik ailede kaşıntı ve boğazlarında yanma meydana geldi.

-
24 Kasım 2019 - 19:29 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 08:42

Aksaray merkez Hacı Hasanlı Mahallesinde İlyas K.'nin  iş yerine gönderilen mektup açıldıktan sonra 4 kişilik ailede kaşıntı ve boğazlarında yanma meydana geldi.

Baba İlyas K.zaman geçirmeden 112 acil çağrı merkezini arayarak durumları hakkında bilgi verdi. İhbar üzerine Hacı Hasanlı Mahallesinde bulunan eve polis,112 ve AFAD KBRN ekipleri sevk edildi.Polis ekipleri sokağa giriş çıkışlara izin vermedi.Özel kıyafetlerini giyen 112 ve AFAD KBRN ekipleri 4 kişilik aileyi hastaneye kaldırdı. AFAD KBRN ekipleri şüpheli mektup ve evde yaptıkları kimyasal incelemede,kimyasal bulguya rastlamadı.Şüpheli mektup incelenmek üzere Ankara'ya laboratuvara gönderilirken,4 kişilik aile üyelerinin hastanede kan örneği alınarak,gözlem altına alındı.Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 

AFAD il müdürü Cezmi Türkmen olayla ilgili yaptığı açıklamada; Aksaray merkezde şüpheli zarf ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen 7 kişilik KBRN ekibimizce tahliye yapıldıktan sonra güvenlik önlemleri alınarak sıcak alanda kimyasal ve biyolojik ajan tespit ölçümleri yapılmış olup 5 kişi dekontamine edilerek  hastaneye sevkleri sağlanmıştır. Olay yerinden alınan numune sağlık müdürlüğüne incelenmek üzere teslim edilecektir." dedi.

 

2019/11/2019-11-25-08-34-51.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..