AKSARAY'DA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DÖVİZ ARTIŞINDAKİ DALGALANMALARI PROVOKE EDEN 2 KİŞİ YAKALANDI

Aksaray'da Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, son günlerde meydana gelen döviz artışındaki dalgalanmaları provoke ederek halkın duygularıyla alay eden S.i. ve M.B.k. isimli 2 şahıs yakalandı.

15 Ağustos 2018 - 19:55

Konuya ilişkin Aksaray İl Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; 14.08.2018 Günü Siber Suçlarla Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüklerinin yapmış oldukları ortak çalışmalar neticesinde, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, son günlerde meydana gelen döviz artışındaki dalgalanmaları provoke ederek halkın duygularıyla alay eden S.i. ve M.B.k. isimli 2 şahıs tespit edilmiştir.

            Tespiti yapılan şahıslar Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak haklarında adli tahkikat başlatılmıştır.

            Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek yalan yanlış bilgilerle ülkemizde kaos ortamı yaratmaya çalışan kötü niyetli kişiler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu kaos ortamından faydalanmaya çalışan kişiler devletimizin yaptırım gücünü sürekli enselerinde hissedeceklerdir.

Kamuoyuna duyurulur.               

 

                                                    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..