ASÜ HAYVAN HASTANESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin hayvancılık potansiyeline katkı sunacak en önemli çalışmalardan birisi olan Hayvan Hastanesi için ilk adımın atıldığını belirtti.

10 Ocak 2019 - 11:31

Nevşehir’de bulunan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Merkezi’nde düzenlenen törende, “ASÜ Hayvan Hastanesi Yatırım Fizibilitesi Proje Sözleşmesi” imzalandı. Kısa süre önce onaylanan projenin imza aşamasına gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Şahin, çalışmaya katkı sunan herkese teşekkür etti. Aksaray için tarım ve hayvancılığın büyük önem teşkil ettiğini, Üniversite olarak şehrin bu potansiyeline üst düzeyde katkı sunmaya çalıştıklarını belirten ASÜ Rektörü, “Proje ile hayvan hastanesinin teknik, finansal, ekonomik ve sosyal yapılabilirliği, fayda-maliyet analizi ile ortaya konulacak. Ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda teknik analizler ve hayvan hastanesinin mimari, mekanik, elektrik ve altyapı projelerinin tüm detaylı çizimleri oluşturulacak. AHİKA yetkililerine ve projenin bu aşamaya gelmesinde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

 

Yapılan açıklamanın ardından Rektör Şahin ve AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol protokolü imzaladı. Törene Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz da iştirak etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..