KÜTÜPHANEYİ 7 AYDA 245 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni kütüphanenin kullanıma açıldığı günden bu yana toplam ziyaretçi sayısının 245 bin kişiyi bulduğunu söyledi.

06 Şubat 2019 - 11:17

Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi ailesi, fakültede düzenlenen kampanyanın ardından toplanan 350 adet kitabı kütüphaneye bağışladı. Bağış teslim etkinliğine katılan ve kütüphanedeki son durum hakkında bilgiler alan Rektör Şahin, şehrin en büyük kütüphanesinin bağışlarla birlikte hızlı şekilde büyüdüğünü söyledi. Kitap bağışına dair başlattıkları kampanyanın bir süresi olmadığını ve isteyen herkesin istediği kadar kitabı bağışlayabileceğini anımsatan ASÜ Rektörü, “Gerek kampüs içinde, gerekse kampüs dışında kitap bağışına dair gösterilen duyarlılık bizleri memnun etmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi ailesine de bağışları için çok teşekkür ediyoruz. Kampanyamız 3 ay önce başladı. Bu süre zarfında yaklaşık 2 bin 500 adet kitap bağışlandı” dedi.

Kütüphanenin öğrenciler tarafından yoğun şekilde kullanılan mekânların başında geldiğini de belirten Şahin, şöyle devam etti: “Yaklaşık 7 ay önce hizmete giren kütüphanemizi yaklaşık 245 bin kişi ziyaret etmiş. Bu çok önemli bir rakam. Amacımız, günün her saatinde canlı ve 24 saat açık bir kütüphane oluşturmak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..