-

DÜNYA KALP GÜNÜ DOLAYSIYLA OKULDA SPOR ETKİNLİĞİ VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Aksaray merkez Hacı Kerim yardımlı ortaokulunda çevre temizliği bilincini yerleştirmek için okul bahçesinde çöpler toplandı Dünya kalp günü dolaysıyla okul çocukları tarafından okul çevresinde  bisiklet sürme etkinliği yapıldı...

DÜNYA KALP GÜNÜ DOLAYSIYLA OKULDA SPOR ETKİNLİĞİ VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI
29 Eylül 2021 - 15:10
Yapılan Etkinliğe Milli Eğitim İl Müdürü ev sahipliği yaparken Tıp  Fakültesi Dekanı Prof Dr. Mehmet Gül, Türkiye Bisiklet Federasyonu il Temsilcisi Fatih Şahin  ve Yeşil Doğa Derneği başkanı Abdulkadir Ay katıldılar.

Hacı Kerim Yardımlı okul bahçesinde toplanan çevreci öğrenciler önce pandemi kurallar çerçevesinde  görev bölümü yaptılar cam, kağıt ve yağsal atıklar ayrı ayrı tasnif edildi ve renkli çöğ kovalarına bıraktılar. 

Çevreci Öğrencilerle birlikte temizlik etkinliğine katılan Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal açıklamasında " Buradaki bisiklet sürme etkinliğine katılan çocuklarımız okulumuz öğrencileri dir biz bisiklet kullanmayı teşvik ediyoruz, Bugünde okulumuzda farkındalık yaratmak için çocuklarımızla birlikte  çevre temizliği yapıyoruz aslında verilen mesaj bulunduğumuz çevrede yaşadığımız mekanı sağlık için temiz tutalım çünki bu kullandığımız çevre bizim değil bizden sonraki nesillerede  devredeceğimiz emanettir" dedi

TİP Fakiiltesi Dekanı Prof Dr Mehmet Gül ise Sağlık için çevre ve bisikletin önemine dikkat çekerek " Aslında ölümlerin çoğunluğu kalp hastalığından oluşmaktadır önlemek mümkünü mümkün sigara ve Alkol bu ölümcül  tesirlerin en önde gelen unsurlarıdır   Pandemi den çok ders almalıyız Aslında tamda bugün yapılan etkinliğin de gösterdiği gibi Doğa ile yaşamak hayatımızı kurtarıyor ihtiyacımız olan temiz hava venemiz çevredir etkinlikten dolayı emeği geçenlere teşekkür ederim dedi. 

Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Fatih Şahin ise "Kalbi korumanın en iyi yolu Bisiklet kullanmaktır Aksarayda öğrencilerden kurulumbisiklet kulübü kurduk bir şeylerin değişmesi için çabamız devam ediyor dedi.


Yarışmaya katılan öğrencilere Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu tarafından başarı belgesi verildi.

Daha sonra Okul Müdürü Turan Akkurt davetlilere müzik sınıfında öğretmen Ramazan Altınok 'un kanunresitaliyle  öğrencilerden oluşan koro ile Yunus Emreden ilahi sunumu yapıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum